Balık Burcu Taşları Nelerdir? Uyumlu 10 Taş

Balık burcu taşları, kişinin doğasına uyum sağlar ve enerjisini korur. Su elementinden biri olan balık burcu kişileri; duygusal ve hassas yapıları ile bilinirler. Her bir burcun kendine özgü özellikleri olduğu gibi bu taşların da vardır. Eğer balık burcu biriyseniz doğal taşları kullanarak kendinizi daha iyi tanıyabilir ve keşfedebilirsiniz.

Balık burcu tarihleri: 19 Şubat – 20 Mart

Peki burçlar kuşağının son burcu olan balık burcu ile uyumlu taşlar nelerdir? İşte enerji dengeleyen ve anlamlı deneyimler paylaşmanızı sağlayacak balık burcunun uğurlu taşları:

 • Ametist taşı
 • Ay taşı
 • Akik taşı
 • Akvaryum taşı
 • Lapis lazuli
 • Florit taşı
 • Labradorit
 • Akuamarin
 • Yeşim

Ametist Taşı: Duygusal Dengenin Sağlanması

Balık burcu doğal taşları arasında ilk sırada ametist taşı yer alır. Bu mistik ve güçlü taş; duygusal derinlikleri konu alır, spiritüel büyüme dengesini geliştirir. Bununla birlikte balık burcu erkek ve kadın için stres azaltmayı sağlayarak negatif enerjileri auradan uzaklaştırır.

Ay Taşı: Sezgisel Gücün Beslenmesi

Ay taşı, kişilerin sezgisel olarak hissettiği durumların olasılığını kuvvetlendirir. Yani duyguların güçlendiğini ve anlayışın ön plana çıkmasını sağlar. Aynı zamanda empati yeteneğini de geliştirdiğini ifade etmek doğrudur.

Akik Taşı: Hislerin Dengede Olması

Akik taşı, balık burcu kadın ve erkek için duygusal ilişkilerin dengede kalmasına olanak tanır. Genel olarak enerjilerini iyileştirerek yaşam enerjisine kolay adapte olmalarını amaçlar. Beklenti ve diğer duygu durumlarında dinginlik havası yaşanır. Duygusal denge konusunda problem yaşayan balık burcu bireylerine, balık burcu taşları arasında bulunan akik taşını tavsiye ederiz.

Akvaryum Taşı: İletişim Odağının Genişlemesi

Akvaryum taşı, iletişim yeteneklerini güçlendirmeye yönelik kullanılır. Enerjinin iletişim ile saf bir şekilde su gibi akmasını sağlar. Balık burcu özellikleri ve taşları arasında yer alır. Kişilerin öznel düşüncelerini pozitife çevirir, duygusal kırgınlıkların yaşanmasını minimuma indirir.

Keşfedin: Şans Getiren Taşlar

Lapis Lazuli: Realist ve Gerçekçilik

Lapis lazuli, gerçek bakış açısını gözler önüne serer ve bunu yakından tanıtır. Kişiler özellikle bu taşı kullanarak iç huzuru derinden benimserler. Kendileri ile iletişimini güçlendirerek kararların mantıksal bakış açısıyla bütünleşmelerini hissederler.

Florit Taşı: Odaklanma ve Berraklık İlişkisi

Florit taşı, burcu balık olan kişilerin mental yeteneklerini artırır. Kendilerine güven noktasında duygusal dünyalarını netleştirmelerini sağlar. Hedef ve amaç doğrultusunda alınan aksiyonun yolunu belirler. Odaklık ve netlik konularında destek verir, kaygı bozukluğu sorunlarını engeller.

Kehribar: Zihinsel Netlik

Balık burcu taşları, genel olarak net olmayan durumları netleştirmek ve duygusal açıdan fayda sağlamak amacı ile tavsiye edilir. Kehribar taşı da zihinsel karmaşayı engellemek, zihinsel netliği sağlamak için kullanılabilir. Buna ek olarak kötü enerjiyi de uzaklaştırdığı bilinir.

Labradorit: Hayal Gücünün Zenginleşmesi

Labradorit doğal taş ile kişiler kendilerini yeniden dönüştürebilir. Hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını besleyerek gerçeğe yansıtabilmeleri sağlanır. Duygusal ve gerçek dünyanın farkını daha yakından hissederek değişimlerdeki yeni seviyelere karşı her daim hazırlıklı olabilirler.

Akuamarin: Kendini İfade Ederek Tanıma

Akuamarin taşı, yaşamdaki en önemli anahtarlardan biri olan iletişimi kapsar. Kullanan kişilerin kendini, düşüncelerini ve duygularını ifade etme noktası ön plandadır. Çevre bağlantılarını iletişim ile destekleyerek kuvvetlendirir.

Yeşim: Sağlığın Fiziksel ve Ruhsal Boyutu

Yeşim taşı, hem sağlık hem de duygusal düzeydeki iyileştirmeleri geliştirir. Aşırı duygusal yüklenmeleri önler ve empati yeteneklerini korur. Pozitif bir ruh hâlini her yerde yakından yansıtmalarını sağlar.

Balık Burcu Taşları Faydaları

 • Zihinsel karmaşayı engeller, zihinsel netlik sağlar.
 • Duygusal kararsızlıktan daha kararlı bir hale getirir.
 • Duygusal iyileştirme sağlar.
 • Kararlılığı arttırır.
 • Negatif enerjiyi uzaklaştırır.
 • Duygusal olarak iyileştirir.
 • Balık burcu taşları, balık burcunun yeteneklerini ortaya çıkarır.

Balık Burcunun Uğurlu Taş Rengi Ne?

Balık burcunun uğurlu taşı doğal olarak ametist bilinen kuvarstır. Ametist hangi burcun doğal taşı dense bu burcun olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle ön planda olduğu ruhsal derinliklerle ilgilenir. Balık burcunun rengi ise deniz mavisi veya yeşildir. Her iki renk; su elementine bağlı balık burcunun doğasını ve huzurunu betimler.

İlginizi Çekebilir: Başarı Getiren Taşlar

Balık Burcu Taşı Ne Demek?

Balık burcu taşı, kişinin enerjisine en uygun olan ve bu enerjiyi dengede tutmaya yardımcı olan taştır. Bahsedilen bu doğal taşların özellikleri ise şöyledir:

 • Kişilerin yaşamlarındaki deneyimleri analiz ederler.
 • İç huzuru artırırlar.
 • Kişisel gelişimlerini desteklerler.
 • Her şeyin dengesi olduğunu savunurlar.

Balık Burcu Erkeği Hangi Taşı Kullanmalı?

Balık burcu erkek ve kadın olsun, her kişinin enerjisi birbirinden farklıdır. Ancak erkekler için genellikle akik, ametist ve ay taşı tercih edilir. Birbirinden çeşitli özelliklerin dengede olması ile spiritüel enerji ve duygusallık odak noktalarıdır.

Siyah Doğal Taşlar | 10 Siyah Taş Çeşidi
Gerçek Doğal Taş Nasıl Anlaşılır? 7 Yöntemle Anlayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim
Kapat Favoriler
Close Son Görüntülenenler
Categories

Mail bültenimize katılın

İndirim kodları, kampanyalar ve yeni ürünlerimizi anında öğrenmek için mail bültenimize abone olmayı. unutmayın!

VEACS10 kodu ile ilk alışverişinize özel %10 indirim kazanın!

ÜCRETSİZ KARGO!

Call Now Button