En Etkili Başarı Getiren Doğal Taşlar | 13 İşlevsel Taş

Başarı getiren doğal taşlar ile derslerde, sınavlarda ve günlük yaşamanızda başarı oranınızı arttırabilirsiniz. Sınavda başarı getirecek doğal taşlar listemize geçelim;

 1. Pirit Taşı
 2. Florit Taşı
 3. Kuvars Taşı
 4. Lapis Lazuli Taşı
 5. Aventurin Taşı
 6. Amazonit Taşı
 7. Sodalit Taşı
 8. Karnelyan Taşı
 9. Kaplan Gözü Taşı
 10. Malahit Taşı
 11. Jasper Taşı
 12. Lal Taşı
 13. Benekli Obsidyen Taşı

1.Pirit Taşı

Pirit, sınavda başarı getiren doğal taşlar arasında yer alır. Para, özgüven, hafıza, güven ve sabır verir. Parayı çektiği düşünüldüğü için cüzdan ve kasalara konulur. Başak ve boğa burçları ile uyumludur. Doğada altın sarısı renginde bulunur.

2.Florit Taşı

Florit taşı, başarı getiren doğal taşlar arasında yer aldığı gibi sezgiyi ve algıyı da kuvvetlendirir. Kişinin huzurlu ve mutlu olmasını sağlar. Kalp ve göz çakrasının açılmasında yardımcı olur. Yeşil, pembe, beyaz ve sarı renklerde bulunur.

3.Kuvars Taşı

Kuvars okul başarısı için doğal taşlar arasında yer alır. Beyin fonksiyonlarını düzenleyip kişinin derslerinde daha aktif ve başarılı olmasını sağlar. Kişinin gücünü ve canlılığını koruduğu için gün içinde daha aktif olur. Zihinsel ve bedensel konsantrasyonunu güçlendirir. Genellikle beyaz, pembe ya da sarı renklerde bulunur. Kalp, karın ve taç bölgesinde çakralar ile uyumludur.

4.Lapis Lazuli

Lapis lazuli, özgüven, kararlı ve işinde başarılı olmasını sağlar. Fiziksel yetenekleri güçlendirdiği için sporda etkili olur. İletişimi güçlendirdiği için bireyselleşmesini ve ilişki kurmasını kolaylaştırır. Alın çakrasını açar. Koyu mavi, mor, lacivert ve yeşil renklerinde bulunur.

5.Aventurin Taşı

Aventurin ya da yıldız taşı, stresi azaltıp odaklanmayı sağlar. Kişinin fiziksel gücünü artırıp daha canlı olmasını sağlar. Hafızayı güçlendirdiği için okul başarı bilekliği olarak bilinir. Mavi, turuncu, yeşil ve turkuaz renklerinde bulunur. Yengeç burcu ile iyi uyum sağlar.

6.Amazonit Taşı

Başarı taşları arasında yer alan amazonit, stresi, negatif enerjiyi ve ani duygusallaşmayı bastırır. Zihnini güçlendirir ve kavrama yetisini artırır. Boğaz bölgesinde çakra ile uyumludur. Yeşil, mavi, opak ve saydam renklerde bulunur. Amerika, Brezilya, Rusya ve Hindistan’da çıkarılır.

7.Sodalit Taşı

Sodalit yüksek enerji veren doğal taş olduğu için çakraların birçoğu ile uyumludur. Kişinin konsantrasyonunu artırıp zihnini güçlendirir. Sahibinin odaklanmasını artırdığı için uğraştığı işte başarılı olmasını sağlar. Depresyon, umutsuzluk ve bunalım gibi durumların azalmasını sağlar. Yay burcu ile uyumludur. Koyu mavi ve beyaz karışımı rengine sahiptir.

 • Başarı sağlar
 • Konsantrasyon yükseltir
 • Azim kaynağıdır

8.Malakit Taşı

Malakit kişinin hafızasını ve odaklanmasını güçlendirdiği için yaptığı işte başarılı olmasını sağlar. Sahibinin zor durumlarda sakin ve çözüm odaklı olmasına yardımcı olur. Kalp ve boğaz çakraları ile uyumludur. Zümrüt yeşili, parıltılı yeşil ve donuk yeşil renklerinde bulunur. Macaristan, Amerika, Türkiye Almanya ve Rusya ülkelerinde bolca bulunur.

9.Karnelyan Taşı

Carnelian; hafızayı, odaklanmayı, zihni ve canlılığı güçlendirir. Cinsel enerjide zorluk çekenlere yardımcı olur. Kırmızı, kahverengi ve ateş turuncusu rengindedir. Başak burçlarına uyum sağlar. Brezilya, Hindistan, Amazon ve Mısır’da çıkarılır.

10.Kaplan Gözü Taşı

Kaplan gözü kişiye cesaret, bilgelik, motivasyon ve güç verir. Kişinin ruhsal dengesini korur ve sezgilerini güçlendirir. Endişe ve stresi azalttığı için kişinin iş ve okul hayatında başarılı olmasını sağlar. Sarı, kahverengi ve turuncu renklerde bulunur.

 • Cesaret verir.
 • Azim sağlar.
 • Başarı şansınızı yükseltir.
 • Kötü enerjiyi dışarı atmaya yardımcı olur.

11.Jasper Taşı

Jasper taşı; özgüven, cesaret, motivasyon, inanç ve güç verir. Bedendeki toksinlerin atılmasında yardımcı olur. Enerjisi yüksek olduğu için genel olarak tüm çakralar ile uyumludur. Sarı, kırmızı, yeşil, beyaz, gri ve pembe renklerinde bulunur. Oğlak burcu ile uyumludur. 

 • Huzur verir.
 • Şifa kaynağıdır.
 • Sınavda kazandıracak doğal taşlar arasında yer alır.

12.Lal Taşı

Lal taşı, unutkanlığı azalmasında yardımcı olduğu için öğrenciler arasında popülerdir. Bedeni güçlendirdiği ve canlılık kattığından spor aktivitelerinde yardımcı olur. Yatağın yanında olduğunda iyi rüyalar görülmesinde yardımcı olur. Opak, şeffaf ve kırmızı renklere sahiptir. ‘’Merhamet Taşı’’ ya da ‘’Hayal Kuran’’ olarak da bilinir.

 • Başarıda yardımcıdır.
 • Enerjiyi temizler.

13.Benekli Obsidyen Taşı

Özgüven sağlayarak çalışma azmi verir. Stresten uzaklaşmak isteyen ve çevre tehlikelerine karşı kendini güvende hissetmek isteyenler için birebir.

 • Strese karşı
 • Başarı taşı
 • Özgüven verir

Başarı Bilekliği Nasıl Kullanılır?

Başarı bilekliğinin etki etmesi için yanınızda taşımanız gerekir. Enerjisini vermesi için tene direkt temas etmesi ve temiz olması önemlidir. Uzun süre kullanıldığında etrafına negatif enerji yayacağı için toprak ile ya da su da yıkayarak temizlenmesi gerekir. Bilekliğin ölçüsü, renk tonları ve doğal taşın ne olduğu da önemli olsa da genel olarak enerjinin saflığı önemlidir.

Öğrenci Başarı Bilekliğinde Hangi Taşlar Var?

Öğrenci başarı bilekliğinde florit, kaplan gözü, akuamarin, yeşim, oniks gibi taşlar vardır. Üreticiye göre taşlar değişkenlik gösterebilir.

Başarı Bilekliğinin Faydaları Nelerdir?

Başarı bilekliği, pozitif enerji vererek algı kabiliyetinizi yükseltir. Algınızın açık olması, öğrenmenizi arttırır ve buna bağlı olarak da başarı oranınız artar. Zihinsel dengenizin sağlanması ve ruhsal fonksiyonlarınızın iyileşmesi için başarı bilekliği kullanılabilir.

Başarı Bilekliğinde Hangi Taşlar Var?

Başarı bilekliğinde; kuvars, florit, pirit, lal, jasper, aventurin, lapis lazuli, amazonit, sodalit, malakit, carnelian, zümrüt, benekli obsidyen ve kaplan gözü taşları bulunur. Taşlar başarı dışında fiziksel güç, canlılık, motivasyon, cesaret ve inanç gibi özelliklerin güçlenmesinde yardımcı olur.

Sınavda Başarı İçin Hangi Doğal Taş?

Sınavda başarı için pirit, kuvars, aventurin ve kaplan gözü doğal taşları etkilidir. Sınav zamanında ve sınava hazırlanırken taşın tene değmesi önemlidir. Genellikle öğrenciler bileklik ya da kolye olarak kullanır. Doğal taş tene direkt değdiğinde enerjisini daha etkili verir.

Hangi Doğal Taş Zihin Açar?

Kuvars, carnelian ve sodalite taşı zihnin açılmasında yardımcı olan doğal taşlardır. Zihin etkili çalışmasında yardımcı olduğu gibi hafızayı da güçlendirir. Pozitif enerjisi yüksek taşlar sınıfında yer alırlar. Başarı getiren doğal taşlar da zihni açar.

Öğrenci Başarı Bilekliği İşe Yarıyor Mu?

Öğrenci başarı bilekliği direkt etkisi az olsa da psikolojik yönden etki eder. Kişi zihninin açıldığını düşünerek daha fazla odaklanıp ders çalışır. Yaptığı işlere önem gösterdiği için daha dikkatli yapar. Öğrenci başarı bileklikleri direkt etkisi olmasa da dolaylı yoldan kişiye yardımcı olur.

Başarı getiren doğal taşlar ile yapılmış olan bileklerimize göz atmak için tıklayın: Doğal Taş Bileklikler

Kırmızı Doğal Taşlar | En İyi 9 Kırmızı Taş
Para ve Şans Getiren Doğal Taşlar | 15 Etkili Taş

Bir yanıt yazın

Sepetim
Kapat Favoriler
Close Son Görüntülenenler
Categories

Mail bültenimize katılın

İndirim kodları, kampanyalar ve yeni ürünlerimizi anında öğrenmek için mail bültenimize abone olmayı. unutmayın!

VEACS10 kodu ile ilk alışverişinize özel %10 indirim kazanın!

ÜCRETSİZ KARGO!

Call Now Button