Beyaz Doğal Taşlar | En İyi 20 Beyaz Taş

Beyaz doğal taşlar, doğallık, saflık ve netlik anlamlarını sembolize eden taşlardır. Beyaz taşlar pozitif enerji taşımaları ve vücudu koruma özellikleri ile bilinmektedir. Beyaz renkli doğal taşlar aynı zamanda kötü enerjilerden arındırmak ve şifacı olma işlevleri içinde kullanılmaktadır. Antik çağlardan itibaren şifacı özellikleri nedeniyle beyaz doğal taşlar ritüellerde ve ayinlerde tercih edilmiştir. Kullanan kişinin enerjisini yükseltmesi, huzur sağlaması, iyi şans getirmesi nedeniyle takı ve aksesuarlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Beyaz doğal taşlar aynı zamanda zihni de arındırmaya yardımcı olarak yeni başlangıçların simgesi olmuştur.

  • Takı ve dekorasyonda kullanılan taş rengidir.
  • Tarihte güzellik algısı için kullanılmıştır. Antik Mısır’da güzellik taşı olarak kullanılmıştır.
  • Alternatif tıp için şifa taşı olarak bilinir.
  • Pozitif enerji vermesi ile meşhurdur. Negatif enerjiyi emer.
  • Taktığı kişiye saflık, temizlik ve güzellik katar.

İnci

İnci taşları saydam taşlar arasında yer alan ve çıktıkları konuma göre isimlendirilen kırılgan yuvarlak doğal taşlardır. Tatlı sulardan, Basra veya Güney denizinden çıkarılabilmektedir.  Tatlı sulardan çıkarılan inciler daha uygun fiyatlı olsa da Güney denizi incileri yüksek fiyatlardan satılmaktadır ve bu incilerin farklı beyaz tonları bulunmaktadır. En değerli taşlar arasında görülen inciler, zenginlik sembolü olarak görülmektedir. İnci taşları ayrıca çeşitli takı ve aksesuarlarda saflığın sembolü olarak kullanılmaktadır.

Ay Taşı

Ay taşı, renksiz doğal taşlar arasında yer alan ve genellikle parlak yapısı ile dikkat çeken bir doğal taştır. Dişil enerjiyi temsil eden bir taş olduğu için hormonal ağrılara ve kadın hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Duygusal olarak da aşkı temsil etmekte ve duyguları dengeleyici işlev görmektedir. Ay taşı, rüyaların daha net hatırlanması, doğum sancılarının azaltılması, sakinleştirmeye yardımcı olması için de kullanılmaktadır. Beyaz doğal taşlar arasında en bilindik olanıdır.

En Güzel Ay Taşı Bileklik Modelleri

Kristal Kuvars Taşı

Kristal kuvars taşları, antik dönemlerden beri iyileştirici ve sihirli özellikleri nedeniyle kullanılan ve oksijen ile silikon bileşenlerinden oluşan bir doğal taştır. Kristal kuvars, kullanan kişinin enerjisini yenilemekte, konsantrasyonunu artırmakta, kaygısını azaltmaktadır. Bu taşlar mücevher yapımında kullanılabildiği gibi aynı zamanda inşaat ve cam sektöründe de kullanılabilmektedir.

Selenit Taşı

Selenit taşı, bir diğer ismi ile “Çöl Gülü” olarak bilinen ve yaklaşık 3000 yıllık bir geçmişe sahip olan antik bir kristaldir. Osmanlı’da, Roma’da ve Mısır’da birçok imparatorlukta kraliyet ailesi tarafından kullanılmıştır. Selenit taşı düşmanı korkuttuğuna inanılan bir batıl inanca sahiptir. Bu nedenle de savaş dönemlerinde güvenlik için askerler tarafından da kullanılmaktadır. Arındırıcı etkisinin dışında cilt kusurlarının giderilmesi için de kullanılmaktadır.

Beyaz Opal

Beyaz opal taşı, kuvars taş çeşitlerinden olan ve yer altı sularının hareketi ve çökelmesi ile oluşan bir doğal taştır. Camsı ve parlak bir görüntüye sahip olan beyaz opal taşları, yarı değerli taşlar grubundadır. Mücevher taşı olarak kullanılan opaller, “panzehir” ve “gökkuşağı” taşı olarak da bilinmektedir.  Beyaz opal taşları yaratıcılığı, korkulan durumlarla baş etmeyi ve sevgiyi temsil etmektedir.

Keşfedin: Şans Getiren Doğal Taşlar

Beyaz Beril

Beril taşı, geçmişte mücevher taşı olarak kullanılmakta olan ve günümüzde ise uçak sanayi, florosan lambaları gibi enerji sistemlerinde kullanılmaya başlanan bir doğal taştır. Güney Afrika, Zimbabve, Brezilya, Güney Batı Afrika ve ABD gibi birçok ülkeden çıkarıldığı gibi Türkiye’de Kütahya ve Manisa gibi bölgelerde de bulunmaktadır. Şans, ferahlık, sakinlik gibi semboller için kullanıldığı gibi sindirim sistemi rahatsızlıkları yaşayan kişilerin de kullanması önerilmektedir.

Beyaz Kalsedon

Beyaz kalsedon taşı, kuvars taş grubu içerisinde bulunan ve ruhu beslediğine ve inancı yükselttiğine inanılan bir doğal taştır. Başarı ve güç sembolü olarak görülen beyaz kalsedon taşları, uyku sorunlarının tedavisinde, negatif enerji atılması için yapılan ritüellerde kullanılmaktadır.  Beyaz kalsedonlar aynı zamanda öksürüğü azaltmakta ve nazara iyi gelmektedir.

Beyaz Kedi Gözü Taşı

Kedi gözü taşı, kuvars grubuna ait parlak kristal bir doğal taştır. İçerisinde bulunan dikey lifler nedeni ile kedi gözü şeklinde ışıldayan taş negatif enerjiye karşı koruyucu bir nazar boncuğu niteliği görmektedir. Konsantrasyonu artırması, göz sağlığını koruması, vücudun iyileşme sürecini hızlandırması gibi etkileri bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Başarı Getiren Doğal Taşlar

Sitrin Taşı

Sitrin taşı, nadiren beyaz renklerde bulunan ve eski Roma imparatorluğunda mücevheratta kullanılan bir kristaldir. Sitrin genellikle sarı ve açık kahve renklerinde olduğu için ismini Fransızcadaki limon kelimesinden almıştır.  Bolluk ve bereketi simgelemesi, pozitif enerjiyi artırması ve bağışıklığı güçlendirmesi nedeniyle kullanılmaktadır.

Beyaz Topaz

Beyaz topaz taşı, elmas derecesinde kıymeti bulunan ve genellikle ayırt edilmeyen bir doğal taş çeşididir. On sekizinci yüz yıl itibari ile Brezilya’da keşfedilen taş Brezilya yakutu olarak da bilinmektedir. Topaz taşları stresi azaltması ve bolluk ile bereket getirebilmesi için takı ve mücevheratta kullanılmaktadır. Göz sağlığının iyileştirilmesinde, sindirim rahatsızlıklarında ve iltihap ile ağrı tedavisi için de kullanımı önerilmektedir.

Elmas

Elmas taşı, en popüler ve bilinen en sert beyaz doğal taşlardan birisidir. 3547 dereceye dek dayanabilen bir yapıya sahip olan elmas taşları, asitten de etkilenmemektedir. Elmaslar beyin fonksiyonlarına, zehirlenmelere, baş ağrılarına ve gerginliğe iyi gelmektedir. Bedeni temizlediğine inanıldığı ve saf enerji yaydığı düşünüldüğü için ise sıklıkla takı olarak hediye edilmektedir. Beyaz doğal taşlar arasındaki en pahalı taşlardan birisidir.

Keşfedin: Doğal Sarı Taşlar

Beyaz Yeşim

Beyaz yeşim taşı, doğal ve değerli bir kristal olarak, fiziksel ve zihinsel faydalarıyla dikkat çeken bir taştır. Bu doğal taşı, zihinsel netliği artırma, odaklanmayı güçlendirme ve bilişsel işlevleri destekleme potansiyeline sahiptir. Stresi azaltma, rahatlama sağlama ve zihni sakinleştirici etkileriyle bilinmektedir. Enerjiyi dengelemeye yardımcı olurken, ruh halini yükseltme özelliğiyle de tercih edilen bir taştır.

Beyaz Spinel

Beyaz spinel taşı genel olarak kırmızı rengi ile bilinse de beyaz rengi de bulunan bir opak değerli taştır. Özellikle Sri Lanka bölgesinden çıkarılan spinel taşlarının, neşe, umut ve mutluluk gibi sembolize anlamları bulunmaktadır. Olumsuz düşünceleri uzaklaştırdığına inanıldığı için ise takı ve aksesuar olarak kullanılmaktadır.

Beyaz Kassiterit

Doğal beyaz kassiterit taşı, insanlar üzerinde sakinleştirici ve dengeleyici etkilere sahip bir taş türüdür. Beyaz kassiterit, zihinsel netlik ve odaklanma yeteneklerini artırma potansiyeline sahiptir, böylece zihinsel performansı geliştirme konusunda yardımcı olmaktadır. Ruh halini yükseltmekte ve iç huzurun artmasına katkıda bulunabilmektedir. Taşı kullanan kişinin enerji seviyelerini dengeleyerek, ruhsal ve duygusal iyilik hâlini teşvik etmektedir.

Yıldız Safir

Beyaz doğal taşlar arasında bulunan yıldız safir taşları, halk arasında mavi rengi ile bilinse de nadir olarak beyaz renkli de olabilen bir değerli doğal taştır. Nisan ayında doğan Boğa burçlarının doğal taşı olarak da bilinen safir taşları parlak ve ilgi çekici görüntüsü ile aksesuarlar için tercih edilmektedir. Yıldız safir kullanan kişiler, rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi nedeni ile daha huzurlu hissetmektedir.

Beyaz Kiyanit

Beyaz kiyanit, doğal bir kristal formunda bulunan bir taştır ve benzersiz özellikleriyle öne çıkmaktadır. Bu taş, ruhsal açıdan dengeleyici bir etkiye sahiptir ve içsel huzurun artmasına yardımcı olmaktadır. Beyaz kiyanit, negatif enerjileri uzaklaştırmaya yardımcı olan en etkili taşlardan birisidir. Ruhun temizlenmesine katkıda bulunmakta, berrak düşünmeye ve zihinsel performansı iyileştirmeye yardımcı olmaktadır.

Berillonit

Berillonit taşı, kırılma endeksi yüksek olan bir beyaz doğal taştır.  İçerisinde bulunan berilyum ve alüminyum sayesinde sertliği yüksektir. Beyaz ve parlak rengi ile avize gibi ev eşyalarında ve takılarda kullanılmaktadır.

Beyaz Jasper

Beyaz Jasper, diğer taş türlerine göre oldukça yoğun bir enerjiye sahip olan kalsedon taşının opak bir türü olan doğal taş türüdür. Sınav döneminde, hamilelikte ya da yoğun stres altında onu takan kişinin üzerindeki olumsuz hisleri kaldırmakta ve sezgileri güçlendirmektedir. Kullanıcısına kendisini daha iyi ifade edebilmesini sağlar ve onu takan kişinin hayatındaki seçimlerde ona yardımcı olmaktadır. Beyaz Jasper, diğer taş türlerine göre çok daha sık nötrlenmesi gereken bir taştır.

Jasper Doğal Taş Bileklik Modelleri

Beyaz Oligoklaz

Beyaz oligoklaz taşı, Hindistan’da güneş taşı olarak bilinen bir opak doğal taştır. Hindistan ve Sri Lanka’dan çıkarılan taşlar piyasada çok yüksek ücretlerle satılabilmektedir. Oligoklaz taşının ferahlatıcı ve sakinleştirici etkisi nedeniyle takı ve aksesuarlarda da kullanılmaktadır.

Doğal Taşlar Günah Mı? Dinimizdeki Yeri
Kehribar Renkleri | 4 Gerçek Kehribar Rengi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim
Kapat Favoriler
Close Son Görüntülenenler
Categories

Mail bültenimize katılın

İndirim kodları, kampanyalar ve yeni ürünlerimizi anında öğrenmek için mail bültenimize abone olmayı. unutmayın!

VEACS10 kodu ile ilk alışverişinize özel %10 indirim kazanın!

ÜCRETSİZ KARGO!

Call Now Button