disil enerjiyi yukselten taslar

Dişil Enerjiyi Yükselten Taşlar | 7 Dişil Doğal Taş

Dişil enerjiyi yükselten taşlar pembe kuvars taşı, ay taşı, kan taşı, amazonit, gülkuvars, radonit taşı olarak bilinir. Doğal taşlar, kullanan kişinin teni ile temas ettiğinde ona pek çok şifa veren taşlardır. Doğal taşların bilinen çok sayıda kullanım amacı mevcuttur. Bu kullanım amaçlarından birisi de dişil enerjiyi arttırmaktır. Kullanan kişinin dişil enerjisini arttıran doğal taşların bunun yanı sıra çeşitli şifaları da mevcuttur. Dişil enerjiyi arttıran doğal taşların özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

1.Pembe Kuvars Taşı

Kalp çakrası ile uyumlu olan pembe kuvars taşı, kuvars ailesine ait açık pembe renkli bir doğal taştır. Kullanan kişinin dişil enerjisini arttırmanın yanı sıra başka özellikleri de mevcuttur. Pembe kuvars taşının bulunduğu ortama aşk ve huzur getirdiğine inanılır. Dişil enerjiyi yükselten taşlar arasında en fazla tercih edilenler arasındadır.

2.Ay Taşı

Solar Pleksus ve üçüncü göz çakra ile uyumlu olan ay taşı, bilinen en değerli doğal taşlardan biridir. Dişil enerjisini yükseltmek isteyen kişilerin genel olarak ilk terci ay taşıdır. Ay taşı dişil enerjiyi yükseltmesinin yanı sıra: Kullanan kişinin kabullenemediği duyguları varsa bunları kabullenmesi, doğumun kolaylaşması, menopoz döneminin daha rahat atlatılması gibi konularda da etkili bir taştır.

3.Kan Taşı

Kök çakra ile uyumlu olan kan taşı, kadın enerjisi yükselten bir diğer doğal taş çeşididir. Kan taşı adını üzerinde bulunan parlak kırmızı lekelerden alır. Kan taşı, metafizik anlamda bilinen en yüce şifa kristallerinden biridir.

4.Göktaşı

Göktaşları dünya üzerine uzaydan düşen taşlardır. Oldukça etkili olan göktaşları dişil enerjinin arttırılması içinde sık sık kullanılan doğal taşlar arasındadır.

5.Aventurin

Kuvars grubuna ait bir doğal taş olan aventurin taşı, duygusal dengeyi sağlayan bir taştır. Dişil enerjiyi arttırması ile de ön plana çıkan aventurin taşı bileklik metalik parıltılar saçan bir doğal taştır.

Size en uygun olanı bulun: Doğal Taş Bileklikler

6.Gül kuvars

İçsel huzur sağlayan ve kullanan kişinin kendini sevme konusunda şifalanmasına destek olan gül kuvars taşı, dişil enerjiyi arttırması ile de ön plana çıkan taşlardan biridir. Bu taşın renginin huzur ve dinginlik verdiği de bilinmektedir.

7.Rodonit

Duygusal ve fiziksel temizlenme için kullanılan bir doğal taştır. Kalp çakrası ile ilişkili bir taş olan rodonit taşı dişil enerjinin arttırılmasında sıklıkla kullanılan bir doğal taştır. Güzel görünümü sayesinde dişil enerjisini arttırmak isteyen kişilerin takı tercihleri arasına girmeyi başarmıştır.

Dişil Enerji Rengi Nedir?

Dişil enerji rengi turuncudur. Günümüzde pek çok kadının en büyük meraklarından birisi dişil enerjiye sahip olup olmadıkları ve dolayısıyla da dişil enerjinin yükseltilip yükseltilemeyeceği oluyor. Dişil enerji sanılanın aksine tamamen doğuştan gelmez ve bazı çalışmalar, bazı objeler ile sonradan arttırılabilir. Bilinen en popüler dişil enerji arttırma yolu ise renklerin gücünden faydalanmaktır. Artık bilimsel çalışmalar sayesinde biliyoruz ki her rengin bir enerjisi ve bir işlevi var. Dişil enerjinin rengi ise turuncu!

Dişil Enerji Hangi Çakra?

Dişil enerji 2, 4 ve 6. Çakralar olarak bilinir. Dişil enerji ve çakralar değerlendirilirken ayrımını iyi yapmak gerekir. Herkesin içerisinde hem dişil enerji hem de eril enerji vardır. Bunların tamamının birleşimi ise 7. Çakradır. Kişinin içinde ki özün aktifliğine ve ve kutsal dengeye ulaşabilmesi için taç çakraya ulaşması gerekir. Taç çakra ise kutsal izdivaç adı da verilen dişil ve eril enerjinin izdivacı olarak tanımlanabilir. Taç çakraya ulaşan kişiler denge içerisinde ve içlerinde ki öze ulaşmış bir şekilde hayatlarına devam ederler.

Dişil enerji hakkında tüm detaylar için: Dişil Enerji Nasıl Yükseltilir?

Dişil Enerji Hangi Element?

Elementler enerji bakımından incelendiği zaman, dişil olan enerji su elementidir. Su elementi: Bilinçaltı, duygu dünyası ve ruh ile ilgili konuları temsil eden elementtir. Dişil enerjiyi arttıran çalışmaların başında sık sık tuzlu su ile duş almanın geliyor olması dişil enerjinin su elementi ile alakalı olmasının bir örneğidir. Tuzlu su ile duş almak kişiyi negatif enerjilerden arındırırken aynı zamanda bunu uygulayan kişinin dişil enerjisinin artması konusunda da oldukça etkili bir çalışmadır.

Dişil Enerji Yükseltmek İçin Ne Yapmalı?

 Dişil enerjiyi yükseltmenin en bilindik yollarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Dans Edin! Dans etmek dişil enerjinin arttırılması ve ortaya çıkması için yapılabilecek en iyi uygulamalardan biridir. Özgürce dans edin. Kendinize rahatça dans edebileceğiniz bir alan bulun gözlerini kapatın ve bedeninizi ritme teslim edin!
  2. Süslenin! Kendinizi ne kadar güzel hissederseniz dişil enerjinizi ortaya çıkarmanız o kadar kolaylaşın. Elbette ki bunun bir kriteri yok. Herkesin güzellik anlayışı farklı olacağı için herkesin süslenirken kullandıkları da farklı olacaktır. Önemli olan kendinizi feminen ve güzel hissetmeniz. Bunu yaparken renklerin gücünden yararlanmayı ve dişil enerjinin rengi olarak bilinen turuncuyu kullanmayı da ihmal etmeyin!
  3. Kendinize plansız günler bırakın! Bastırılmış dişil enerjiyi açığa çıkarak bir diğer çalışma ise boş günlerdir. Kendinizi hayatın temposundan geriye çekin ve yalnızca kendinizle ilgileneceğiniz günleriniz olsun.
  4. Yaratıcılığınızı geliştirin! Yaratıcılık direkt olarak dişil enerji ile bağlı bir kavramdır. Her insan yaratıcıdır ancak bazen yaratıcılığı ortaya koymak için bir takım çalışmalar yapmak gerekir. Yaratıcılığınızı geliştirecek çalışmalarda bulunun!
  5. Duygusallığınızı Ortaya Çıkarın! Kadınlar aynı anda çok fazla duyguyu ve bilgeliği benliklerinde taşırlar. Hislerine erkeklere göre daha güçlü bağlanabilirler. Dişil enerjiyi arttırmak ve bastırılmış dişil enerjinizi ortaya çıkarmak için duygularınıza sarılın, hayatınıza biraz duygusallık alıp mantığın duygularınızın önüne her fırsatta geçmesine engel olun!
İkizler Burcu Taşları Nelerdir? Uyumlu 15 Doğal Taş
Kuvars Taşı Nedir? Faydaları ve Burç Yorumu

Bir yanıt yazın

Sepetim
Kapat Favoriler
Close Son Görüntülenenler
Categories

Mail bültenimize katılın

İndirim kodları, kampanyalar ve yeni ürünlerimizi anında öğrenmek için mail bültenimize abone olmayı. unutmayın!

VEACS10 kodu ile ilk alışverişinize özel %10 indirim kazanın!

ÜCRETSİZ KARGO!

Call Now Button