İkizler Burcu Taşları Nelerdir? Uyumlu 15 Doğal Taş

İkizler burcu taşları kişiliğini ön planda tutan ve manevi yönden güçlü taşlardır. İkizler, mükemmeliyetçi yapısına sahip olduğu için bazı doğal taşlar ile uyumlu değildir. Kendisine uygun doğal taş bulduğunda pozitif enerji, cesaret ve güven aşılar. İkizler burcu taşları kişinin çakrasını açmaya da yardımcı olur.

1.Ametrin

Ametrin dişil enerjisi ile ön planda olan taştır. Üçüncü göz, solar pleksus ve taç çakrasını geliştirip kuvvetlendirir. İçsel bilgeliğe erişmede yardımcı olur. İkizler burcu doğal taşı ile en uyumlu taşlar arasında yer alır.

2.Sitrin

Sitrin taşı ikizler burcuna sahip kişileri neşeli ve pozitif hissetmesini sağlar. Vücut enerjisi, motivasyon, tutku ve özgüveni artırır. Manevi yönünü güçlendirip dönüşüme uğraması için sitrin taşından yararlanır. Kişinin hayatına doğru insanları ve doğru durumları getirdiği söylenir. Sitrin taşı şans getirdiğine de inanılır.

3.Zümrüt

Zümrüt, muhakeme ve sezgi yönlerini kuvvetlendirip iş birliği yapmayı güçlendirir. Grup çalışmaları, topluluk önünde konuşma ve iletişim gibi konularda yardımcı olur. Hafızayı da güçlendirdiği söylendiği için İkizler burcunun favori taşları arasında yer alır.

4.Kaplan Gözü

İkizler burcu doğal taşları sıralaması yapılsa kaplan gözü listede ilk 5’e girer. Parlak ve canlı vücuda görünmesini sağlar. Stresi azaltıp ruhsal yönden güçlendirir. Kişiler ile daha iyi iletişi kurmada yardımcı olur. İkizler burcuna sahip birini kötülüklerden koruduğuna inanılır. Aşırı zıtlıkları kontrol altına alır.

Keşfedin: Kaplan Gözü Bileklik

5.Ay Taşı

Ay taşı negatif enerjiyi alıp pozitif enerji vermesi ile bilinir. Dişil enerjiyi simgeler. Ay gibi beyaz ve parlak görünüme sahiptir. Kalp ve zihin arasındaki dengeyi sağlayıp manevi dengeyi güçlendirir. İkizler burcunun renkli kişiliği sayesinde kendini keşfetmesini sağlar.

6.Akik

İkizlerin doğası gereği dengesiz yapısını düzene sokar. Denge, düzen, istikrar ve güven sağlar. Aşırı duyguları dizginlediği gibi duygusunu belirtemeyen kişilere de yardımcı olur. Akik taşı bileklik modellerini hemen keşfedin!

7.Kehribar

Amber olarak da adlandırılan kehribar taşı sıklıkla takı olarak kullanılır. Narin yapısı olsa da ikizler burcunun ruhani yönünü besler. Taç ve üçüncü göz çakrasına pozitif etki sağlar. Sakinleştirici etkisi, stresi azaltma, zihni dinlendirme ve huzur verir. Karar vermede yardımcı olur.

8.Safir

Safir renkli yapısı ile ikizler burcuna tam uyum sağlayan doğal taşlardandır. Şans, bereket ve para getirdiği düşünülür. Bağlılığı ve sadakati güçlendirdiği için ilişkiler de tavsiye edilir. Safir değerli olduğu için oldukça pahalı doğal taşlardandır.

9.Krikozol

Yarı saydam yapısı olan krikozol taşı ikizler burcu için daha önemlidir. Enerjiyi tazeler, cilde temas ederse negatif enerjiyi alıp pozitif enerji verir. Motivasyonu yüksek tutup özgüveni artırır. Yatıştırıcı etkisi sayesinde gerginliği ve kas kramplarını bir noktaya kadar engeller. Kişinin rahatlamasını ve güvende hissetmesini sağlar.

10.Apatit

Apatit, ikizler burcunda öğrenme ve üretkenliği artırır. Pozitif enerjiyi yükseltip çakralara olumlu etki sağladığı için meditasyonda da kullanılabilir. Psişik yönünü kuvvetlendirip öfke ve kin gibi duyguların bastırılmasında yardımcı olur.

11.Kalsit

Kalsit, mekanın enerjisini yükselttiği için süs eşyası olarak da kullanılabilir. İkizler burcuna sahip kişiler mutlaka üzerinde ya da evinde bulundurması gerekir. İsteksizliği azaltıp motivasyonu yükseltir. Kişiye güven verip özsaygısını kazandırır.

12.Akuamarin

İkizler burcu zihnini sürekli çalıştırıp düşünceli olduğu için akuamarin yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliği ile yardım eder. Korkularını üstüne gidip yenmesinde yardımcı olur. Kalp ve boğaz çakraları ile uyum sağlar.

13.Mavi Kuvars

Mavi kuvars, ikizler burcunun iletişim becerilerini geliştirmesi ile bilinir. Anlayış, huzur, algılama ve mutluluğu getirdiği söylenir. Algılama gücünü ve zekayı artırdığı da söylenir.

14.İnci

İkizler burcunu kötü niyetli kişilerden koruduğu düşünülür. İncinin sadece kolye olarak kullanılması önerilir. İnci bireysel ilişkilerde; saflığı, huzuru ve güveni korur. Karşılıklı güven kurulmasında da yardımcı olur. İlişki için ideal hediyelerden biridir.

15.Yeşim

Yeşim, değerli ve pahalı olduğu için sıklıkla kullanılmayan doğal taşlardan olsa da ikizler burcu ile tam uyum sağlar. Enerjisini yükselttiği gibi negatifliği de atmasında yardımcı olur. Stres, kaygı ve korku gibi olumsuzlukları uzaklaştırıp güven, huzur, mutluluk ve özgüven kazandırır.

İkizler Burcu Kadını Hangi taşı Kullanmalı?

İkizler burcu kadını; İnci ametrin ve ay taşını tercih etmesi gerekir. Bu doğal taşlar dişil enerji verdiği gibi ikizler kadınını da yansıttığı düşünülür. İkizler burcu ani duygu dönüşümleri ile bilindiği için doğal taşlar ile dengede olması gerekir. Özellikle ametrin, ay taşı ve inci kadınlar üzerinde daha fazla etki sağlar.

İkizler Burcu Hangi Renk?

İkizler burcu renkli kişilikleri olduğu için ana rengi sarıdır. Sarı iletişimi tetiklediği için İkizler sosyal olmayı seven, özgür, sevecen ve konuşkanlardır. Yönetim gezegenleri ise Merkür’dür.

İkizler Burcu Hangi Kokuyu Sever?

İkizler burcu, yumuşak badem kokusu ya da vanilya kokusundan hoşlanırlar. Parfüm kullanırken zambak, kadife, beyaz sedir ve gül gibi çiçek kokularını severler. İkizler; akıllarına neşe, gençlik ve heyecan getiren kokuları severler.

Bir Önceki İçerik: Yay Burcu Taşları

Doğal Taşlar Neden Renk Değiştirir? Renk Değiştiren Taşlar
Dişil Enerjiyi Yükselten Taşlar | 7 Dişil Doğal Taş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim
Kapat Favoriler
Close Son Görüntülenenler
Categories

Mail bültenimize katılın

İndirim kodları, kampanyalar ve yeni ürünlerimizi anında öğrenmek için mail bültenimize abone olmayı. unutmayın!

VEACS10 kodu ile ilk alışverişinize özel %10 indirim kazanın!

ÜCRETSİZ KARGO!

Call Now Button