Kırmızı Doğal Taşlar | En İyi 9 Kırmızı Taş

Kırmızı doğal taşlar; hayatı, heyecanı ve gücü temsil eder. Kırmızı uyarıcı etkisi olduğu için cinselliği ve uykusuzluk gibi etkileri de bulunur. Kırmızı taşlar kök çakraları için de etkilidir. Kök çakraların çalıştığı yerlerdeki organların güçlü olmasını hedefler. Üreme organı, bağırsak ve sindirim sisteminde önemli etkisi bulunur.

  • Duygusal dengeyi sağlar, stresi azaltır ve korkuyu azaltır.
  • Kırmızı renginden dolayı canlılık etkisi verir. Aktive edicidir ve güçlülük hissi verir.
  • Estetik olarak şık durur.
  • Fiziksel yaralanmalarda iyileşme sürecini hızlandırır.
  • Vitaliteyi arttırır.
  • Özgüven kaynağıdır.
  • Motivasyonu arttırır.

1.Yakut

Yakut, sert ve ısıya dayanıklı bir taştır. Mücevherler arasında en değerli 4 taştan biri olarak kabul edilir. Hindistan’da taşların efendisi olarak da adlandırılır. Elmastan sonra en sert ve pahalı taştır. Yakut, Kalp çakrası ve kök çakrası ile uyumludur. Yay, aslan, akrep ve yengeç burçlarına uyum sağlar. Aşırı cinsel arzuyu dizginleyip kontrolsüz arzuları bastırır. Vücudun direnç sistemini yükseltir. Kişinin canlanmasına ve özgürlük hissinin kuvvetlenmesinde yardımcı olur. Hoşgörü ve empati gibi duyguları ortaya çıkarır. Sri Lanka, Avustralya, Hindistan, Afganistan, Pakistan ve Tayland ülkelerinde çıkarılır.

2.Garnet

Kırmızı taş isimleri arasında yer alan Garnet, firavunun mezarına konulduğu ve savaş sırasında askerler muska veya tılsım niyetine yanında bulundurduğu bilinir. Garnet taşı, kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur. Cinsel arzuyu artırıp tensel uyum yakalanmasında yardımcı olur. Sadakat, arkadaşlık ve sevgiyi temsil eder.

3.Kırmızı Mercan

Mercan taşının yapısı kalsiyumdan oluşur. Balık, terazi, akrep ve koç burçları ile uyum sağlar. Mercan Kuran-ı Kerim’de geçen az sayıdaki nesnelerden biri olarak görülür. Kalp, dalak ve böbreği güçlendirdiği söylenir. Kişiye huzur, güven, enerji ve mutluluk verdiği bilinir. Derin aşk ve sevgiyi temsil eder. Mercan, sığ deniz bölgelerinde bulunan ve canlı olarak bilinen bir taştır.

4.Akik

Akik taşı, genellikle kırmızı, kahverengi ve sarı renklerinde doğada bulunur. Akik, şifalı olduğu ve strese iyi geldiği düşünülür. Bu yüzden takı ve mücevher yapımında sıklıkla kullanılır. Sertlik derecesi 6.5 ile 7 arasında değişir. Halk tarafından nazara kötülüğe karşı koruyucu etkisi olduğuna inanılır.

5. Jasper

Kırmızı taşlar arasında yer alan jasper, kalsedon taşının opak türü olarak bilinir. Harika dokusu ve desenleri sayesinde takı yapımında sıklıkla kullanılır. Jasper; karaciğer, kalp, dalak ve mesane gibi organların sağlığına pozitif yönde etki eder. Sevgi, inanç ve bağlılığı temsil eder. Kişiye güç ve cesaret verdiğine inanılır. Vücudun toksinlerden arınmasında yardımcı olur. Genel olarak çakraların dengelenmesine yardımcı olur.

6.Kırmızı Turmalin

Kırmızı doğal taşlar arasında yer alsa da turmalin gökkuşağının tüm renklerinde de bulunabilir. Hemen hemen her renkte olan turmalin, kadim uygarlıklar tarafından çokça ilgi gören bir taştır. Yarı değerli taşlar grubunda yer aldığı için birçok taştan daha pahalıdır. Kök ve boğaz çakraları ile uyum sağlar. Turmalin denge ve uyum taşı olduğu için terazi burcu ile uyumludur. Turmalin taşı, uyku düzenini sağlar ve zihni güçlendirip arındırılmasında yardımcı olur.

7.Spinel

Spinel taşı; umut, hayat, neşe ve yaşamı temsil eder. Hemen hemen tüm çakraların açılıp canlanmasında kullanılabilir. Kişiye pozitif enerji ve coşku verir. Kişinin aklına takılan kötü anların silinmesinde yardımcı olur. Doğal kırmızı taş olan spinel, yakut ve safir ile karıştırılan değerli taşlardan biridir.

8.Rubellite

Rubellite, yakut ile karıştırılan değerli taşlardan biridir. Rubellite, turmalin taş grubunda yer alan ve az bulunan bir taştır. İsmini Latince ‘’Rebellus’’ (İsyankar) kelimesinden alır. Sert olması ve göz kamaştırıcı görüntüsüyle takı ve mücevher yapımında kullanılır. Genetik hastalıkların tedavisinde etkili olduğu düşünülür. Elektromanyetik özelliği nedeniyle pozitif ve negatif kutupları bulunur. Nefes darlığı iyi geldiği gibi akciğeri de güçlendirir. Kişinin aurasını yüksek tutup pozitif enerji verir.

9.Karneol

Kırmızı ve kahverengi renkler olan kırmızı doğal taşlar arasında yer alan karneol taşı, enerjini yükselmesi için kullanılır. Canlılık ve motivasyon arttırıcı özelliği ile dikkatleri çeken bu taş, cesaret verme özelliği ile de bilinir.

Kırmızı Taşlar Ne İşe Yarar?

Kırmızı taşlar, genel olarak çakraların açılmasına ve mide, kalp, bağırsak üreme organlarının güçlenmesine yardımcı olur. En değerli taşlar arasında yer alan Yakut, kırmızı taşlara örnek olarak verilebilir. Kırmızı taşlar genel olarak, cinselliği, gücü ve tutkuyu temsil eder.

Keşfedin: Mor Doğal Taşlar

Kırmızı Taş Neyi Simgeler?

Kırmızı doğal taşlar genel olarak aşk, güç, şehvet, tutku, cesaret ve canlılığı temsil eder. Kırmızı taşlar, akrep, terazi ve kova burçları ile en iyi uyumu sağlar. Bazı kırmızı taşlar fayda sağlasa da Realger, içinde arsenik barındırdığı için zehirlidir. Cinnabar taşı da bünyesinde cıva barındırdığı için zehirli kırmızı taşlar arasındadır. 

Yeşil Doğal Taşlar | En İyi 11 Yeşil Taş  
En Etkili Başarı Getiren Doğal Taşlar | 13 İşlevsel Taş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim
Kapat Favoriler
Close Son Görüntülenenler
Categories

Mail bültenimize katılın

İndirim kodları, kampanyalar ve yeni ürünlerimizi anında öğrenmek için mail bültenimize abone olmayı. unutmayın!

VEACS10 kodu ile ilk alışverişinize özel %10 indirim kazanın!

ÜCRETSİZ KARGO!

Call Now Button