Nazara İyi Gelen Doğal Taşlar Hangileridir? 10 Taş Çeşidi

Nazara iyi gelen doğal taşlar; nazar boncuğu, mavi akik, ametist, hematit, kuvars, malakit, turkuaz, kaplan gözü, mavi apatit, siyah turmalin, göz obsidyen, kehribar olarak sıralanabilir. Üzerinizde nazar olduğunu düşünüyorsanız nazara iyi gelen doğal taş bileklerimizi denemelisiniz. Dilerseniz, nazara iyi gelen doğal taşlar listemize geçelim;

1.Nazar Boncuğu

Nazara karşı kullanılabilecek taşların başında yer alan ve toplumda en fazla bilinene taştır. Türk kültüründe sıkça duyduğunuz ve etkisine inanılan bir taştır. Kötü enerjiyi emer ve nazarın verebileceği zarardan insanı koruyabilir. Nazarın fazla olduğu durumlarda ise nazar boncuğunun aşırı enerji yüklenmesinden dolayı çatladığı da görülebilir.

2.Mavi Akik Taşı

Dini kaynaklarda ismi geçmesinden kaynaklı olarak taşın mübarek bir özelliği olduğuna inanılır. Nazara iyi gelen taşlar arasında gösterilen akik, kötülüklere karşı insanları korur. Özellikle hamilelik döneminde kullanılması gerektiğine inanılır. Bunun yanı sıra tansiyonu düzenlediği de söylenir.  Özellikle korkaklık, karabasan ya da uykusuzluk durumlarına iyi geldiği bilinir.

3.Ametist Taşı

Enerjisi yüksek bir taştır. Nazardan koruyan taşlar arasında kendisine hatırı sayılır bir yer bulmuştur. Sakinliğin ve sabrın sembolü olarak da karşımıza çıkar. Psişik saldırıları önleyebildiği ve telepatik yetenekleri arttırdığı da bilinir.

4.Hematit Taşı

İlk uygarlıklardan bu yana nazar için insanı koruduğu bilinen bir taştır. Özellikle Antik Mısır’da bu taştan yararlanılmıştır. Romalılar ise savaş zamanlarında kendilerini korumak için kullanmışlardır.

5.Kuvars Taşı

Kem gözler ve kötülüklerden sizi koruduğuna inanılır. Bu taşın yapısında sizi koruduğuna inanılan güçlü bir enerjinin varlığından söz edilir. Eğitimde, aşk ya da iş yaşamında olumsuzluklardan uzak durmak isteyenlerin kullandığı bir taştır. Takı olarak kullanılabildiği gibi cebinizde taşıyarak da kötü enerjilerden korunmanız mümkündür.

6.Malakit Taşı

Nazara büyüye iyi gelen taşlar arasında gösterilir. Gerilimli ruh halinden kurtulmanız için de size yardımcı olur. Sakinleştirici etkisi sayesinde uyku düzeninde olumlu etki sağladığı da bilinir. Verdiği enerji, vücudu koruyucu bir etki sağlar.

7.Turkuaz Taşı

Geçmiş zamanlardan beri kullanılan ve nazara iyi gelen taşlar arasında kendisine yer bulmuş bir taş olarak karşımıza çıkar. Bütün çakraların dengelenip düzenlenmesinde etkilidir.

8.Kaplan Gözü Taşı

Tılsım, efsun, nazar gibi metafiziksel durumlardan korunmanıza ve olumsuzlukların engellenmesine neden olur. Etkili bir şekilde düşünmenizi destekler. Rahat bir uyku ve baş ağırsısından kurtulmak için de bu taşı kullananların sayısı oldukça yüksektir.

9.Kehribar

Nazara karşı etkili bir taştır. Kötü enerjiyi çeker ve pozitif enerjiyi vücudunuza yükler. Sakinlik ve vücudun rahatlaması gibi detayları da vardır.

10.Mavi Apatit

Negatif enerjiyi vücudunuzdan uzaklaştırmak ve manevi gücünüzü arttırmak için kullanabileceğiniz taştır. Nazarı yok eden doğal taşlar arasında yer alan mavi apatit, manevi açıdan sizi ciddi derecede rahatlatacaktır.

Nazara İyi Gelen Doğal Taşlar Nasıl Kullanılır?

Nazara iyi gelen doğal taşların kullanımı taşın özelliklerine göre farklılık gösterir. Bazı taşları teninize temas edecek şekilde kullanmanız gerekirken bazılarını ise sadece yanınızda taşımanız bile yeterli olur. Bu durumun kesin bir şekilde öğrenilmesi için kullandığınız taşın kullanım özelliklerine bakmanız gerekir. Genellikle nazara karşı iyi gelen taşların vücudunuza temas edecek şekilde kullanılması gerektiği söylenir.

Nazar Taşının Adı Nedir?

Nazar taşının adı kuvars olarak bilinir. Mavi bir boncuk ya da mavi göz olarak bilinen taştır. Kötü şanstan, kıskançlıktan, uğursuzluktan ve kötü gözlerden koruduğuna inanılır. Bu taş, Nazara büyüye iyi gelen taşlar arasında oldukça ön plandadır.

Negatif etkilerin olası durumlarına karşı koruyan bu taş, kişinin elde edebileceği başarılara karşı da insanların kötü düşüncelerinden ve gözlerinden de korur. Daha pozitif bir şekilde yaşama bakabilmeye neden olabilmektedir.

Keşfedin: Mavi Doğal Taşlar

Nazar Ve Büyüye Karşı Hangi Taş?

Nazara ve büyüye iyi gelen taşlar arasında aşağıdaki taşlar bulunur:

  1. Karahindiba taşı: negatif enerjiyi temizlemesi ile bilinen nazar taşı, nazar etkilerini de ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.
  2. Turnalin: Bu taş elektromanyetik radyasyonu emer ve çevresel kirliliği de temizler. Özellikle büyü ve nazar gibi negatif enerjileri sizden uzak tutmanızda etkilidir.
  3. Ametist: Huzur verir ve stresi azaltır. Yıldız düşüklüğüne iyi gelen taş olarak da bilinir. Negatif enerjilerden korunmanızda size yardımcı olur.
  4. Akik: Zihinsel olarak netliği arttırır. Büyü ve nazardan korunmanızda etkilidir.
  5. Obsidyen: Negatif enerjilerin temizlenmesinde size yardımcı olur.

Nazar Taşı Hangi Renk?

Nazar taşı mavi renk olarak bilinir. Bu rengin kötü düşünce ve sözleri emeceğine inanılır. Yıllarca farklı renklerde ve ebatlarda kullanılsa da son olarak günümüzde mavi renk olarak kabul edilen nazar taşı, insanları koruduğuna inanılır. Nazara iyi gelen doğal taşlar ile yapılan doğal taş bileklik modellerini Veacs’ın ana sayfasından keşfedebilirsiniz.

Kuvars Taşı Nedir? Faydaları ve Burç Yorumu
En Güzel Sarı Doğal Taşlar | 10 Sarı Taş Çeşidi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim
Kapat Favoriler
Close Son Görüntülenenler
Categories

Mail bültenimize katılın

İndirim kodları, kampanyalar ve yeni ürünlerimizi anında öğrenmek için mail bültenimize abone olmayı. unutmayın!

VEACS10 kodu ile ilk alışverişinize özel %10 indirim kazanın!

ÜCRETSİZ KARGO!

Call Now Button