Para ve Şans Getiren Doğal Taşlar | 15 Etkili Taş

Bolluk, para, bereket ve şans getiren doğal taşlar, özü ve inanılışı itibarıyla kişinin hayatına parayı çeker. Kimi doğal taşlar strese kimileri ise enerji düşüklüğüne iyi gelir. Bu konumuzda ise şans ve para getiren doğal taşları listeleyeceğiz:

1.Ametist

Şans taşları arasında yer alan ametist sahibine mutluluk ve huzur getirir. Negatif enerjileri zihinden atıp vücudu pozitif enerji ile doldurur. Kişinin işinde başarılı olmasını sağlar ve eş bulma da yardımcı olur. Etki alanı güçlü olduğu için cilde temas etmesine gerek yoktur.

2.Pirit

Değerli taşlar arasında yer alan pirit, kişinin refah seviyesini yükseltip hayatınıza bolluk ve bereket getirir. Sahibine aşk, iş ve eğlence gibi durumlarda şans getirdiğine inanılıyor. Birçok kişi pirit taşını bereket getirmesi için cüzdanında ya da kasasında koyar.

3.Sitrin

Şans taşı adları arasında en çok bilinen sitrinin; refah, huzur, mutluluk, bolluk ve bereket getirdiğine inanılır. Kristal yapısı ve sarı rengi ile oldukça çekicidir. Solar çakra ile yakın bağlantılı olduğu için meditasyonda da kullanılır. Şans ve para isterken taşı çakranıza yakın tutun.

4.Yeşim

Çinliler başta olmak üzere Asya’da yaşayan insanlar yeşim taşının şans ve para getirdiğine inanıyor. Yeşim kişiye huzur, düşünme ve sakin kalma gibi özellikler sağlar. Yeşim taşını gün boyu taşımaktansa yatak odasında tutmak daha iyi olur. Uyku sırasında güzel rüyalar görmenizi de sağlar.

5.Malakit

Şans getiren taşlar arasında yer alan malakit sahibine güç ve güven verir. Kişinin hayalleri peşinde koşmasına yardımcı olur. Önüne çıkan engellerin aşılması için özgüven ve güç verir. Kişinin finansal hedeflerini gerçekleştirmesi ve karar vermesini kolaylaştırır. Zor durumlarda soğukkanlılığını koruyup doğru kararlar vermesini sağlar.

6.Kaplan Gözü

Kaplan gözü; hedeflerine ulaşması için azim, zor durumlarda cesaret ve ruhun dengesini korumasına yardımcı olur. Korku ve kıskançlık gibi duyguları azalttığı için kişinin hedefine ulaşmasında yardımcı olur. Endişe, stres ve kaygıyı yok eder. Savaşçı kişilikler için en uygun taşlardan biri kaplan gözüdür. Cesaret verdiğine inanıldığı için orta çağ ve öncesinde savaş aletlerine işlenmiştir.

7.Peridot

Peridot, eski dönemlerde kötü enerjiyi kovması ve şans getirmesi için kullanılmıştır. Suçluluk ve takıntı gibi duyguların uzaklaşmasını sağlayıp hedefine odaklanmasını sağlar. Peridot taşından üst düzey yarar sağlamak için boğazın üzerine takılması önerilir. Peridot; yeşil, sarı ve siyah renginde bulunur.

8.Amazonit

Zenginlik taşları arasında yer alan amazonit, bolluk ve bereket getirdiğine inanılır. Kişinin finansal yönünü geliştirip şansını yükseltir. Umut taşı olarak da adlandırılan amazonit; stres, umutsuzluk, negatif enerji ve aşırı duygusallığı bastırır. Açık mavi ve yeşil renk yapısı ile gözde taşlar arasındadır. Hayal kırıklığı, cesaret eksikliği ve umutsuz kişiler içim birebirdir.

9.Kuvars

Kuvars kişiye güç, denge, bereket, şans ve canlılık getirir. İlkel dönemlerde sihir ve tedavi için sıklıkla kullanılan kuvars, günümüzde de şifa ve enerji veren taş olarak bilinir. Tene temas ederse, kişinin negatif enerjisini alıp pozitif enerji verir. Kuvars, kalp, karın ve alın çakraları ile uyumludur. Uzun süre kullanılırsa enerjisi zayıflayıp tükenir ve negatif enerji yayabilir. Toprağa gömerek temizlenmesi gerekir.

10.Aventurin

Aventurin ya da ‘’Yıldız Taşı’’ kalp bölgesinin yakınında olursa huzur, neşe, şans ve bereket getirdiğine inanılır. Aventurin; fiziksel güç, pozitif enerji, şans, hafıza bolluk ve bereket verir. Sahibi ile bağlantı kurduğunda başkasına verilirse negatif enerji yayar. Aventurin taşı en iyi yengeç burcuna uyum sağlar.

11.Çiyastolit

Şans getiren doğal taşlar arasında yer alan çiyastolit taşı takım çalışmasına uyum sağlar ve geçmişe takılı kalmayı önleyip hedefine odaklanmayı sağar. Terazi, başak ve oğlak burcuna uyum sağlar. Kahverengi, kızıl ve yeşil renginde bulunur. Türkiye başta olmak üzere, Rusya, Şili, İtalya ve Amerika’da bolca bulunur.

12.Yakut

En değerli taşlar arasında yer alan yakut, zenginliği, şöhreti ve şansı temsil eder. Taşların efendisi olarak da bilinen yakut, kişiye yaşam gücü verir. Mavi, kızıl, sarı ve beyaz renklerinde bulunur. Yakut, kök çakrası ile uyum sağladığı için yaşam gücünü bedene ve ruha yansıtır.

13.Firuze

‘’Turkuaz’’ olarak da bilinen firuze taşı kişiye şans, huzur, mutluluk ve uğur getirdiği düşünülür. Nazar, kaygı ve kedere karşı etkilidir. Genellikle mavi ve yeşil renklerde bulunur. Firuze taşı üstünde taşındığında sahibine bilgelik verir.

14.Akik Taşı

Akik taşı sahibine şans, huzur, mutluluk ve bereket verir. Taş yanında olduğunda kişinin stresini azaltıp güne daha huzurlu başlanmasını sağlar. Akik taşı, terapi ve meditasyon için kullanılabilir. Sertliği 6.5 ile 7 arasındadır. Genellikle açık kahverengine sahiptir.

Keşfedin: Peygamber Efendimiz Hangi Doğal Taşı Kullanırdı?

15.Ay Taşı

Ay taşı sahibine; güç, aşk, şans, para, bolluk ve bereket verdiği düşünülür. Kişinin duygusal yönünü dengeye sokar ve sakin kalmasını sağlar. İçsel büyümeye destek verip kişinin olgunlaşmasında yardımcı olur. Ay taşı genellikle beyaz ve gri renklerde bulunur.

Şans Taşı Hangisidir?

 ‘’Şans Taşı’’ ya da ‘’Yıldız Taşı’’ olarak da adlandırılan aventurin en çok şans getiren taştır. Genellikle yeşil, turuncu ve mavi renklerde bulunur. Aventurin sahibine şans, mutluluk, pozitif enerji, bolluk ve bereket verir. Koç, boğa, başak, yengeç ve ikizler burcu ile uyumludur.

Para Taşı Hangisidir?

Kuvars grubunda yer alan sitrin taşı para ile doğrudan orantılı değerli taşlar arasında yer alır. Yunan ve Roma döneminde tüccarlar tarafından kullanılan sitrin, para, bolluk ve bereket verdiğine inanılır. Genellikle kasada ya da cüzdanda taşınır.

Şans Taşı Hangi Renk?

Şans taşı olarak bilinen firuze mavi ve yeşil renktedir. Aventurin şans taşı turuncu, yeşil ve mavi rengindedir.

Akik Taşı Şans Getirir Mi?

Şans getirdiğine inanılan taşlar arasında yer alan akik sahibine huzur, mutluluk ve şans verir. Akik taşı huzur verdiği için meditasyon ve terapi sırasında kullanılabilir. Genellikle açık kahve rengindedir.

İlginizi Çekebilir: Nazara İyi Gelen Doğal Taşlar

Kaplan Gözü Şans Getirir Mi?

Kaplan gözü kişiye şans, cesaret ve özgüven verdiğine inanılır. Geçmişte savaşçıların korkusunu yenmesi için silahlarına eklendiği söylenir. Sarı ve siyah karışımına sahip olduğu için sıklıkla kullanılır.

Sitrin Taşı Şans Getirir Mi?

Sitrin taşı; şans, bolluk ve bereket getirdiğine inanılır. Sitrin taşına sahip olan kişiler aurasını almak için cüzdanında ya da çantasında taşır. Sevilen doğal taş olduğu için kolye ve bileklik olarakda kullanılır.

Ay Taşı Şans Getirir Mi?

Ay taşı başarı, şans, bolluk ve bereket getirdiğine inanılır. Üzerinde taşımaktan çok cüzdana, çantaya ya da bereket için kasaya konur. Aşk ve iş konularında başarıya ulaştırır. Genellikle beyaz ve gri renginde bulunur.

Burçların Şans Taşları Nelerdir?

 • Balık burcu: Akuamarin taşı
 • Oğlak burcu: Oniks
 • Kova burcu: Lal taşı ve zirkon
 • Akrep burcu: Lal taşı ve mercan
 • Terazi burcu: Lapis
 • Aslan burcu: Kehribar taşı
 • Başak burcu: Akik taşı
 • İkizler burcu: Akik taşı ve krizopraz
 • Yengeç burcu: Ay taşı
 • Koç burcu: Hematit taşı ve yakut.
 • Boğa burcu: Akik taşı

Para ve şans getiren doğal taşlarla yapılan bileklik modellerimizi inceleyebilirsiniz: Doğal Taş Bileklik

En Etkili Başarı Getiren Doğal Taşlar | 13 İşlevsel Taş
Sitrin Taşı Nedir? İnanılmaz 22 Faydası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim
Kapat Favoriler
Close Son Görüntülenenler
Categories

Mail bültenimize katılın

İndirim kodları, kampanyalar ve yeni ürünlerimizi anında öğrenmek için mail bültenimize abone olmayı. unutmayın!

VEACS10 kodu ile ilk alışverişinize özel %10 indirim kazanın!

ÜCRETSİZ KARGO!

Call Now Button