En Güzel Sarı Doğal Taşlar | 10 Sarı Taş Çeşidi

Sarı doğal taşlar, yüzlerce yıldır bereketin, bolluğun ve mutluluğun temsil etti. Doğanın birçok yerinde sarı görüldüğü gibi taşlarda da görülür. Sarı renkli taşların genel özellikleri; zihni uyandırır, odaklanmayı güçlendirir ve kişinin özgüvenini yükseltir. Özellikle okul zamanlarında kişinin ders çalışmaya odaklandırdığı için birçok öğrenci tarafından kullanılır. Doğal sarı taş, kişinin enerjisini yükselttiği de söylenir.

1.Sitrin

Sitrin doğal taşı, kişinin enerjisini pozitif yönde yükseltip özgüven ve huzur aşılar. Kişinin kendine ya da çevresine soyut ve somut anlamda zarar verme eğilimini düşürür. Oldukça nadir bulunduğu için görece pahalı taşlar arasında yer alır. Brezilya, Madagaskar, İspanya, Rusya ve Amerika’da bulunur.

2.Akik

Akik taşı; kişiyi ruhsal açıdan koruduğu gibi stresi azalttığına dair söylentilerde var. Pozitif enerjiyi yükseltip negatif enerjinin azalmasında yardımcı olur. Kötülüğe ve nazara karşı korur. Akıl ve mantığın güçlenmesini sağladığı için kişinin mutlu olmasını sağlar. Akik, dünya üzerinde çok kullanılan ve aksesuar gibi ürünlerde çokça tercih edilen doğal taştır. Türkiye’de de yüzük ve tesbih yapımında sıklıkla kullanılır.

3.Kehribar

Sarı taşlar arasında yer alan kehribar, çam ağacındaki reçinenin milyonlarca yılda fosilleşmesi ile oluşur. Kehribar ısıya maruz kaldığında manyetik özelliği ortaya çıkar. Eski dönemlerde tıp alanında sıklıkla kullanılırdı. Kehribar; migrene ve strese karşı etkilidir. Bereket taşı olarak bilindiği için eskiden cüzdana ya da kasalara konulurdu. Hayattan sıkıldığınızda ve sorumlulukların üst üst gelip ezildiğini hissettiğinizde yanınıza kehribar taşı alın, pozitif enerjisi sayesinde sizi tekrar canlandırır.

4.Kalsit

Kalsit taşı, karbonatlı kayaçların oluşturduğu mineralli doğal taştır. Yapısı sert olmadığı için kolayca kırılabilir. Kalsit çok yaygın bir taş olduğu için birçok alanda kişinin karşısına çıkabilir. Sarı taş isimleri arasında yer alan kalsit; sakral çakrayı düzenleyip harekete geçirir ve tıkanıklıkları açar. Kişinin cinsel hayatını güçlendirip üreme rahatsızlıklarını iyileştirir. Doğum süresince kullanılması fayda sağlar.

5.Topaz

Topaz taşı; sarı, mavi, kırmızı ve turuncu renginde bulunabilir. Doğada renksiz olarak da bulunan topaz, ağırlık yönünden elmas ile eşit olduğu ve nadir bulunduğu için çok değerlidir. Topaz doğal taşı; sağlıksız kişileri iyileştirdiği ve kişilere cesaret verdiği söylenir. Sarı topaz, kas ve sinir sisteminde etkilidir. En fazla Brezilya ve çevresinde çıkarılır.

6.Sarı Safir

Safir genellikle mavi renkte olduğu bilinse de nadiren doğada sarı ya da pembe safir de bulunabilir. Sert ve ısıya dayanıklı taşlar arasında yer alır. Nadir ve gösterişli oluşu nedeniyle pahalı bir doğal taştır. Kadim uygarlıklar tarafından kıymet görmüş ve değer verilmiştir. Safir; özlem, aşk ve sadakati temsil eder. Dünya üzerinde çıkarılmış en büyük safir 563 karat ile Hindistan yıldızıdır. Safir taşı, kişinin inancını güçlendirip güvenini yükseltir. Göz, kalp ve böbrek gibi organları güçlendirir. Hindistan, Afganistan, Brezilya ve Avustralya ülkelerinde çıkarılır.

7.Kaplan Gözü

Kuvars grubunda yer alan kaplan gözü, altın sarısı ve kahverengi karışımlarından oluşur. Birçok hastalığa iyi geldiği gibi kişinin pozitif enerjisini de yükseltir. Baş ağrısına ve astıma iyi geldiği söylenir. Halk tarafından nazara karşı koruduğu olduğu söylenir. Stres ve endişe gibi durumları hafifletir. Kaplan gözü yüzyıllarca cesaret verdiğine inanıldığı için savaşçılar, miğferlerinde ve zırhlarında kullanmıştır.

İlginizi Çekebilir: Mor Doğal Taşlar

8.Pirit

Pirit taşı, altın sarısı renginden dolayı altın ile sıklıkla karıştırılabilir. Dayanıklı olmadığı için kolayca kırılabilen pirit taşı, ısıtıldığında az da olsa elektrik akımı üretebilir. Solar pleksus çakrasına fayda sağlar. Boğa ve başak burçlarının taşı olarak bilinir. Bolluk taşı olarak da bilindiği için birçok kişi bereket getirsin diye cüzdanında ya da yanında taşır. Korku ve endişeyi azaltıp kişinin cesaretlenmesini sağlar.

9.Sarı Turmalin

Turmalin gökkuşağı taşı olarak da bilinir. Genellikle pembeden yeşile doğru değişen renkler barındırsa da diğer renklerle de bulunabilir. Eski dönemde Mısırlı inanışına göre turmalin taşı yeryüzüne inmeden önce gökkuşağının içinden geçmiş ve tüm renkleri kendi bünyesinde toplamış. Turmalin, yarı değerli taşlar kategorisinde yer alır. Dengeye önem verdiği için terazi burcunun taşıdır. Kalp ve boğaz çakraları ile uyum içindedir. Denge ve uyum sağlayan turmalin, kişinin hedeflerine odaklanmasını sağlar. Zihni güçlendirip arındırdığı gibi uyku düzenini de korur. Türkiye, Brezilya, Rusya, İtalya, Tanzanya ve Madagaskar’da çıkarılır.

10.Sarı Jasper

Sarı doğal taşlar listesinde son sırada yer alan sarı jasper taşı, kahverengi ve sarımsı renklerde olan doğal taştır. Enerjiyi dengelemek ve güçlendirmek amacı ile kullanılır. Buna ek olarak özgüven eksikliğine karşı da kullanılabilir.

Keşfedin: Mavi Doğal Taşlar

Sarı Taşlar Ne İşe Yarar?

Sarı taşların genel özellikler denge, uyum bereket getirmesidir. Kişinin mantıklı düşünmesini sağlar ve içine kapanıklık, korkaklık gibi negatif düşüncelerden kurtulmasına yardımcı olur. Sarı taşlar kalp ve boğaz çakralarının açılmasında önemli rol oynar. Birçoğu sağlığa iyi geldiği için takı ve mücevher yapımında kullanılır.

Sayfamızı ziyaret edin ve kendinize en uygun bilekleri bulun: Doğal Taş Bileklik Modelleri

Sarı Taş Neyi Simgeler?

Sarı taşlar, yüzlerce yıldır bereket, cesaret, bolluk ve refahı simgeledi. Eskiden insanlar kehribar gibi sarı taşların bereket getirdiğini düşünerek cüzdanına ya da kasasına koydu. Sarı renkli taşlar bolluk ve bereketin dışında mantığı ve aklı da temsil eder. Kişinin zihnini uyarıp odaklanmasını sağlar. Birçok öğrenci sarı renkli taşların enerjisinden faydalanmak için yanında taşır.

Nazara İyi Gelen Doğal Taşlar Hangileridir? 10 Taş Çeşidi
Peygamber Efendimiz Hangi Doğal Taşı Kullanırdı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim
Kapat Favoriler
Close Son Görüntülenenler
Categories

Mail bültenimize katılın

İndirim kodları, kampanyalar ve yeni ürünlerimizi anında öğrenmek için mail bültenimize abone olmayı. unutmayın!

VEACS10 kodu ile ilk alışverişinize özel %10 indirim kazanın!

ÜCRETSİZ KARGO!

Call Now Button