Yeşil Doğal Taşlar | En İyi 11 Yeşil Taş  

Yeşil doğal taşlar, doğada baskın renk olup iyileştirici ve şifacı özellikleri ile eşleşmiştir. Huzur, mutluluk, pozitif enerji, bereket ve şans getiren renk olduğuna inanılır. Yeşil taşlar doğa ile eşleştiği için kişiye şifa ve pozitif enerji verdiği düşünülür. Dünyanın en değerli taşları arasında yeşil taşlar da yer alır. Pahalı olduğu için sıklıkla mücevher ve takı eşyalarında kullanılır.

1.Yeşim Taşı

Yeşim taşı Çin, Tayland ve Hindistan gibi uzak doğu ülkelerinde genellikle oymacılık üzerinde kullanılır. Yeni Zelanda yerlileri yeşim taşı ile yapılan figürleri uğur taşı olarak benimsemiştir. Yeşim cennet taşı olarak da adlandırılır. Genellikle oymacılık, mücevher ve takı yapımında sıklıkla kullanılır. Çin, Tayland, Yeni Zelanda, Hindistan, Amerika, Meksika, Zimbabwe ve Myanmar ülkelerinde çıkarılır. Kullanıldığında kişiye huzur ve güven verir. Düşüncenin netleşmesini sağlayıp kararsızlıktan kurtarır. Yeşil doğal taşlar arasında en fazla bilinendir.

2.Aventurin

Aventurin taşını yıldız taşı olarak da bilinir. Mavi, turuncu ve yeşil renklerinde bulunur. Aventurin, kalbin yakınlarında yer alırsa negatif enerjiyi uzaklaştırır. Cilde temasa ettiğinde bilinen herhangi bir zararı da yoktur. Pürüzsüz ve pırıltılı yapısı bulunur. Kişide fiziksel gücü ve canlılığı artırır. Stres azaltıp etrafa pozitif enerji yayar. Psikolojik rahatsızlıklara karşı etkilidir.

3. Peridot

Doğal yeşil taş arasında yer alan peridot, doğada zeytin yeşili, bal rengi ve kırmızı renklerde bulunabilir. İşlem görmeden önce opak halindedir. İşlendikten sonra berrak taş haline döner. Peridot zeberced ismi ile de bilinir. Bu ismi almasının nedeni ilk bulunduğu yer Kızıldeniz’in ortasında yer alan Zebercet adası olmasıdır. Peridot taşı, eski çağlarda kadim devletlerin kötü ruhu uzaklaştırdığına inanılmıştır. Mısır, Amerika, Rusya, Sri Lanka, Kanarya Adaları ve İrlanda Ülkelerinde çıkarılır. Nadir bulunduğu için diğer taşlara göre daha pahalıdır. Peridot taşı psikolojik olarak kişiyi olumlu etkiler. Kıskançlık, kin, öfke ve pişmanlık duygularını azaltır. Kişinin değişmesinde yardımcı olur. Kalp ve karın çakrası açıp temizler.

4.Amazonit

Amazonit taşı adını Amazon Nehri’nden alır. Amazon nehri ile direkt bağlantısı yoktur. Amazonit, Brezilya’nın Gerais bölgesinde çıkar. Amazonun kadın savaşçıları, kalkanlarını bu taş ile süslediği söylenir. Doğal taşlar arasında yer alan amazonitin diğer adı umut taşıdır. Doğada saydam ve yarı saydam şeklinde bulunur. Isıya karşı dayanaksızdır ve sertlik sklasına göre 6. derecededir. Yarı değerli taşlar arasında yer alsa da faydaları çok fazladır. Süs eşyası, takı ve mücevher yapımında kullanılır. Kalp, sinir sistemi ve kasları güçlendirir, Aşırı duygusal anları dizginler ve negatif enerjiyi yok eder. Sağlık açısından diş çürümelerine karşı etkilidir. Kişinin iletişim becerisini de güçlendirdiği gibi kavrama gücünü de artırır. Brezilya, Amerika, Rusya, Hindistan ve Madagaskar’da çıkarılır.

5.Florit

Florit, uyum ve denge taşıdır. Florit çok yaygın bir taş olup dünya genelinde 9.000’den fazla bölgede bulunur. Çin, Güney Afrika ve Meksika en büyük Florit yataklarına sahiptir. Sertlik derecesi 4 olduğu için kolaylıkla çizilip kırılabilir. Kök çakra, taç çakra ve alın çakrası ile uyumludur. Florit kova burcu ile uyumludur. Takı, mücevher, süs eşyası, mobilya, çimento, seramik, alüminyum ve demir – çelik sanayisinde kullanılır. Bağırsak sorunlarını giderdiği söylenir. Bazı kişiler kilo vermede yardımcı olduğunu destekler. Göz sağlığına karsı iyi belirtileri bulunur.

6.Apatit

Apatit, yeşil doğal taşlar ve mavi taşlar olarak bulunur. Genellikle takı ve mücevher yapımında kullanılır. Doğa da en fazla yeşil en nadir sarı renginde oluşur. Yunanca kelime kökü ‘’Aldatıcı’’ olan Apatit, fosfat grubunda yer alır. Brezilya, Mısır, Macaristan, İsrail Amerika, Almanya, Rusya ve Portekiz ülkelerinde çıkarılır. Genellikle volkanik kayaların olduğu yerde çıkarılır. Öğrenme ve kavrama yeteneğini artırıp ilham kaynağını geliştirir. Kişiye yaratıcılık yeteneğini katar. Çalışma zevkini artırır ve istediklerine ulaşmasını sağlar. Koordinasyon becerisini artırır. Stresi düşürdüğü söylenir. Kas ve vücut yapısını güçlendirir. Kalsiyum emilimini destekleyip kıkırdak, kemik ve diş yapısını güçlendirir.

İlginizi Çekebilir: Mavi Doğal Taşlar

7.Malakit

Yeşil doğal taş isimleri arasında yer alan, bakır ve karbonattan oluşan malakit yaygın bir taştır. Sertlik derecesi 3.5 ile 4 arasında olduğu için kolay kırılabilir. Genellikle yeşil üstünde koyu yeşil çizgiler barındırır. Mücevher ve sedefcilik alanlarında kullanılır. Malakit; ağrıları azalttığı için boyun bölgesinde tutulur. Sakinleştirici etkisi sayesinde kişinin uykuya dalmasını kolaylaştırır. Korku, suçluluk ve tedirginlik hislerinden kişiyi kurtarır. Hafızayı güçlendirir.

8.Akumarin

Yeşil doğal taşlar arasında yer alan Akumarin, cesaret taşı olarak da bilinir. Boğaz çakrasına son derece uyumludur. Koç, ikizler kova ve balık burcuna uyumludur. Eski dönemlerde denizciler için akumarin, güvenli yolculuğun sırrı olarak bilinirdi. Huzur, sakinlik ve kehanet suda güvenli yolculuk için sıklıkla kullanılır. Kişinin üstündeki negatif enerjiyi azaltıp sakinleştirir. Meditasyon için mükemmel taştır. Kişinin aurasını koruyup çakralarını hizalar.

9.Kan Taşı

Kan taşı yeşil, kırmızı ve mavi renklerinde bulunabilir. Kök çakrasına ile uyumludur. Koç, terazi ve balık burçları ile son derece uyumlu bir taştır. Mükemmel kan temizleyici ve şifa taşı olduğu için sıklıkla kullanılır. Hindistan ve Brezilya en fazla çıkaran ülkelerdir. Kan taşı sezgiyi geliştirdiği gibi yaratıcılığı da artırır. Negatif enerjiyi yok eder. Kişinin rüya görmesini sağlar ve canlandırıcı etkisi bulunur. Cesaret verip tehlikeli durumlar ile nasıl başa çıkılacağını öğretir.

Benzer Yayın: Mor Doğal Taşlar

10.Obsidyen

Obsidyen güçlü bir koruyucu taştır. Yay ve akrep burçları ile uyumludur. Kök çakrası ile etkileşimi güçlüdür. Volkanik cam türü olan obsidyen lavların aniden soğuyup sertleşmesi ile ortaya çıkar. Psişik saldırıyı engellediği düşünülür. Stres ve gerginliği yok eder. Ruhsal büyümeyi destekler, kişinin ruhunu güçlendirir. Kişinin kendini keşfetmesini sağlar.

11.Anyolit

Anyolit taşı koç burcu ile uyumludur. Kök çakrası ve kalp çakrasını açmada etkilidir. Kişide yüksek bilinç durumu oluşturur. Psişik güçleri tetikleyip yetenekleri uyarır. Neşe, doğallık, kahkaha ve cesaret aşılar. Kan kalitesini ve dolaşımını güçlendirir.

Yeşil Taşlar Ne İşe Yarar?

Yeşil doğal taşlar ile özdeştiği için kişiye şifa, huzur ve özgürlük getirir. Doğa ile bütünleşip daha sağlıklı hayat yaşamayı öğretir. Vücudun çakrasını açıp ruhu temizler. Kas ve diş yapısını güçlendirir. Kova, terazi, koç, akrep, yay ve balık burçları ile uyum içindedir.

Keşfedin: Dişil Enerjiyi Yükselten Taşlar

Yeşil Taş Neyi Simgeler?

Yeşil taş; doğayı, huzuru, mutluluğu, cenneti, sakinliği, özgürlüğü ve kişinin kendini keşfetmesini simgeler. Yeşil geçmişten günümüze insanların tutkulu rengi olmuştur. Doğa ile insan ayrılmaz bir bütünlüğe sahip olduğu için her zaman yeşil taşları sevmiştir.

Daha Fazlası İçin: Doğal Taş Takı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Peygamber Efendimiz Hangi Doğal Taşı Kullanırdı?
Kırmızı Doğal Taşlar | En İyi 9 Kırmızı Taş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim
Kapat Favoriler
Close Son Görüntülenenler
Categories

Mail bültenimize katılın

İndirim kodları, kampanyalar ve yeni ürünlerimizi anında öğrenmek için mail bültenimize abone olmayı. unutmayın!

VEACS10 kodu ile ilk alışverişinize özel %10 indirim kazanın!

ÜCRETSİZ KARGO!

Call Now Button